![744_carousel_tr.jpeg](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/banners/744_carousel_tr.jpeg)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Çocuklar, yeni yıl hediyelerini kendileri yaptı
Çoraptan yılbaşı bebeği yapan 39 kız öğrenci, hem eğlendi hem de yaratıcılıklarını geliştirdi. İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ile Çocuk Gelişimi Programı’ndaki akademisyen ve öğrencilerin desteğiyle gerçekleşen atölye çalışması, çocukların el becerilerini geliştirmesine de büyük katkı sağladı. Atölye, İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, Dr. Öğretim Üyesi Ebru Corsini, İEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Ezgi Oral yönetiminde yapıldı.
YARATICILIKLARINI KULLANDILAR
Prof. Dr. Adanır, çocukların kolayca yapabileceği yeni yıl süsleri planladıklarını belirterek, “Yeni yılı simgeleyen, kardan adam temalı çoraptan bebeğin nasıl yapılacağını gösterdik. Böyle özel bir grupla çalışmak, bize büyük keyif verdi. Çocuklar, yaratıcılıklarını kullanarak bebeklerini süsledi. Onların gözlerindeki mutluluk, her şeye değer” diye konuştu.
NELER BAŞARABİLDİKLERİNİ GÖRDÜLER
İEÜ Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Ezgi Oral ise, kuruma yeni başlayan kız çocuklarının sosyalleşmelerini sağlamak ve yetenek gelişimlerini teşvik etmek amacıyla projeyi gerçekleştirdiklerini kaydetti. Çocukların üreterek sosyalleştiğini, atölye çalışmasının büyük yararını gördüklerini vurgulayan Oral, “Çocukların kendi oyuncaklarını üretebilmesi çok hoşlarına gitti. Bu sayede neler başarabildiklerini gördüler” dedi.
HABER |TÜM HABERLER
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9220_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Prof. Dr. Gülfem
![TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9211_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI
Hastalık tanısında önemli bir yere sahip olan laboratuvarların gizli kahramanları tıbbi laboratuvar teknikerlerini eğiten İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/content/bos.png)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "Her Yönüyle Bağımlılık" semineri
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9067_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "CİNSEL SAĞLIK" eğitimi gerçekleştirildi.
![OPTICWORLD İZMİR OPTICWORLD İZMİR](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9066_1_th.jpeg)
OPTICWORLD İZMİR
Bu yıl ilk kez düzenlenen OpticWorld İzmir etkinliğine 8-10 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir ev sahipliği yaptı. İzmir Ticaret Odası, 3. Bölge
![CAM FABRİKASI GEZİSİ CAM FABRİKASI GEZİSİ](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8931_1_th.jpeg)
CAM FABRİKASI GEZİSİ
Optisyenlik programında öğrenim gören 21 öğrenci ve program sorumluları Öğr. Gör. Dr. Hasan DURMUŞ ile Öğr. Gör. Türkan ALKAN, İzmir’de faaliyetini sürdüren
![TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2 TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9210_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Kariyer etkinlikleri kapsamında ikincisi gerçekleştirilen, “Mezunlar Buluşması”nda, program mezunları ile öğrenciler 18 Ekim 2023’de bir
![TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8842_1_th.jpeg)
TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Destek Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof.