Bizi takip edin
|
EN

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Çocuk Gelişimi (Türkçe)

HAKKIMIZDA

Programımız 2015 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Bugüne kadar 183 mezun veren programımızda halen 80 öğrenci eğitimine devam etmektedir.

Okul öncesi dönemindeki çocukların düşünme, problem çözme becerileri, psiko-motor, duygusal, bilişsel, sosyal gelişim özellikleri birbirinden farklıdır. Her çocuğun biricik olduğunu dikkate alıp öğrenme süreçlerine katkı sağlayarak başarılı bir eğitim gerçekleştirilebilir. Çocukların kendilerine sevgi gösteren, ihtiyaçlarını fark eden ve karşılayan, gelişiminin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlayacak eğitimcilere ihtiyacı vardır.

Çocuk Gelişimi Programımızın temel amacı; gelişim psikolojisine ilgili ve bu alanda başarılı, çocuklarla empatik iletişim kuran, çocuklara ilgisi ve sevgisi olan, özel gereksinimli çocukları fark edebilen,  uygun uyarıcı ve pekiştireçleri sağlayabilen, yaratıcı ve tecrübeli meslek elemanları yetiştirmektir. Çocukların dünyasında yer edinmek, küçük kalplerinde büyük izler bırakmak, gözlerinde ışıltı olmak için yarınlarımızın güvencesi olan çocuklar yetiştirmek programımızın en temel amaçlarındandır.

Çocuk Gelişimi Programımız teorik eğitiminin yanı sıra, öğrencilerin çocuklarla birebir iletişim kurabileceği, öğrendiklerini deneyimleyebilecekleri eğitim uygulamalarını da kapsamaktadır.

Çocuk Gelişimi Programını tamamlayarak diploma almış mezunlarımız okul öncesi eğitim kurumlarında, kreşlerde, özel eğitim kurumlarında ve çocuk kliniklerinde çalışabilmektedirler.

Çocuk Gelişimi Programı mezunları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan Dikey Geçiş Sınavı aracılığıyla “Okul Öncesi Öğretmenliği” ve “Çocuk Gelişimi”  alanlarında lisans tamamlayabilirler.

“ÇOCUKLAR GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ YAŞAMA SEVİNCİMİZDİR, BUGÜNÜN ÇOCUĞUNU YARININ BÜYÜĞÜ OLARAK YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN İNSANLIK GÖREVİDİR.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

 

Bu önemli görev için gerekli eğitimi profesyonel akademisyenlerimiz aracılığıyla almanız için sizleri aramızda görmeyi istiyoruz.