![744_carousel_tr.jpeg](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/banners/744_carousel_tr.jpeg)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Düşlerle Bilim Projesi
![Düşlerle Bilim Projesi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/6556_1.jpeg)
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları desteği kapsamında Düşlerle Bilim projesinde yer aldı.
Bu proje; erken çocukluk dönemindeki bireylerin bilimle tanışmasını, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinden yararlanarak bilimsel düşünme süreçlerine katkı sağlamayı amaçlamıştır. Bu genel amaç çerçevesinde çocukların bilime karşı farkındalıklarının geliştirilmesi de hedeflenmiştir. Yaratıcı düşünebilen, sorgulayabilen ve merak eden çocuklar bilişsel olarak daha iyi duruma gelmektedir. Bilim, çocukta bu becerilerin desteklenmesi için çok önemli bir araçtır. Bu nedenle bu projede bilim ile yaratıcılığı geliştiren etkinlikler bütünleştirilerek bir eğitim programı hazırlanmıştır.
Eğitim programına, İEU SHMYO Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğretim elemanları da Mikrop Eğitimi ve Çevre Kirliliği Farkındalığı/Yönetimi konularındaki etkinlikleriyle katkıda bulundu. Bu kapsamda sanat etkinlikleri, oyun etkinlikleri, drama etkinlikleri, bahçede gezi ve gözlem, grup çalışmaları, deney vb. öğrenme ve öğretme yöntemleriyle çocukların etkin katılımına yönelik etkinlikler uygulandı.
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde görev alan akademisyenlerin öncülüğünde düzenlenmiş olan projeye İzmir ilinden 5-8 yaş aralığında toplam 159 çocuk katılmıştır.
HABER |TÜM HABERLER
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9220_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Prof. Dr. Gülfem
![TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9211_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI
Hastalık tanısında önemli bir yere sahip olan laboratuvarların gizli kahramanları tıbbi laboratuvar teknikerlerini eğiten İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/content/bos.png)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "Her Yönüyle Bağımlılık" semineri
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9067_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "CİNSEL SAĞLIK" eğitimi gerçekleştirildi.
![OPTICWORLD İZMİR OPTICWORLD İZMİR](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9066_1_th.jpeg)
OPTICWORLD İZMİR
Bu yıl ilk kez düzenlenen OpticWorld İzmir etkinliğine 8-10 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir ev sahipliği yaptı. İzmir Ticaret Odası, 3. Bölge
![CAM FABRİKASI GEZİSİ CAM FABRİKASI GEZİSİ](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8931_1_th.jpeg)
CAM FABRİKASI GEZİSİ
Optisyenlik programında öğrenim gören 21 öğrenci ve program sorumluları Öğr. Gör. Dr. Hasan DURMUŞ ile Öğr. Gör. Türkan ALKAN, İzmir’de faaliyetini sürdüren
![TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2 TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9210_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Kariyer etkinlikleri kapsamında ikincisi gerçekleştirilen, “Mezunlar Buluşması”nda, program mezunları ile öğrenciler 18 Ekim 2023’de bir
![TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8842_1_th.jpeg)
TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Destek Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof.