![744_carousel_tr.jpeg](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/banners/744_carousel_tr.jpeg)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
ÇOCUK GELİŞİMİ - NEŞELİ DERE TİYATROSU
![ÇOCUK GELİŞİMİ - NEŞELİ DERE TİYATROSU](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/6514_1.jpeg)
Anasınıfı öğrencileri, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinin rol aldığı “Neşeli Dere” adlı çocuk müzikaliyle tiyatronun büyülü dünyasını yaşıyor. İEÜ’lü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, sosyalleşme, sağlıklı beslenme, fazla teknolojik ürünlerin kullanımının sağlığa zararlarını anlatan müzikli oyunu, İzmir’de 500’e yakın anaokulu çocuğuna ulaştı.
İEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Ezgi Oral’ın yazdığı, sahneye aldığı ve öğrencilerinin hazırladığı kostümlerle müzikal oyun, anaokulu çocuklarını hem eğlendiriyor hem de eğitiyor.
İEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Ezgi Oral, müzikli çocuk tiyatro oyununda mezun olmaya hazırlanan 14 program öğrencisinin rol aldığını, dekor ve kostümlerin yine öğrenciler tarafından hazırlandığını söyledi. Oral, “0-6 yaşlarda çocuğun sosyal, duygusal, dil, fiziksel ve bilişsel alanlarda gelişiminin desteklenmesi onların gelecekteki yaşamını etkiliyor. Beynin en hızlı geliştiği dönemde yeterli uyarıcı alamayan çocuklar, kendi potansiyellerini hiçbir zaman eksiksiz bir şekilde gerçekleştiremeyebilir. En iyi öğrenme yöntemi oyundur. Tiyatroyla çocuklarımız hem eğlendi hem de öğrendi” dedi.
Bu yıl oyunda “Kurbağa Kuki” adında derede bulunan evinden hiç çıkmayan, sürekli yemek yiyerek tek başına bilgisayarda oyun oynayan bir kurbağanın hikayesi anlatıldığını kaydeden Oral, şunları söyledi:
“Kurbağa Kuki, arkadaşları birlikte neşe içinde derede yüzüp oynarken o kendini eve kapatıp bilgisayar oynayıp yemek yemeyi tercih ediyor. Sonunda bu yüzden hastalandığında yaptığının yanlış olduğunu fark ederek arkadaşlarıyla birlikte oyunlara katılmaya başlıyor. Oyun, sağlığın korunması, sağlıklı beslenme, hareketin önemi ve teknolojinin fazla kullanımının zararları konusunda kurbağalar üzerinden mesajlar veriyor. Çocuklarımızın oyunu izlerken neşe görülmeye değer.”
HABER |TÜM HABERLER
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9220_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Prof. Dr. Gülfem
![TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9211_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI
Hastalık tanısında önemli bir yere sahip olan laboratuvarların gizli kahramanları tıbbi laboratuvar teknikerlerini eğiten İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/content/bos.png)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "Her Yönüyle Bağımlılık" semineri
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9067_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "CİNSEL SAĞLIK" eğitimi gerçekleştirildi.
![OPTICWORLD İZMİR OPTICWORLD İZMİR](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9066_1_th.jpeg)
OPTICWORLD İZMİR
Bu yıl ilk kez düzenlenen OpticWorld İzmir etkinliğine 8-10 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir ev sahipliği yaptı. İzmir Ticaret Odası, 3. Bölge
![CAM FABRİKASI GEZİSİ CAM FABRİKASI GEZİSİ](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8931_1_th.jpeg)
CAM FABRİKASI GEZİSİ
Optisyenlik programında öğrenim gören 21 öğrenci ve program sorumluları Öğr. Gör. Dr. Hasan DURMUŞ ile Öğr. Gör. Türkan ALKAN, İzmir’de faaliyetini sürdüren
![TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2 TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9210_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Kariyer etkinlikleri kapsamında ikincisi gerçekleştirilen, “Mezunlar Buluşması”nda, program mezunları ile öğrenciler 18 Ekim 2023’de bir
![TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8842_1_th.jpeg)
TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Destek Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof.