![744_carousel_tr.jpeg](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/banners/744_carousel_tr.jpeg)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ TEKNİK GEZİ
![TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ TEKNİK GEZİ](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/6408_1.jpeg)
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğretim elemanları, öğrenciler için Dokuz Eylül Üniversitesi Merkez Laboratuvarı teknik gezisi düzenledi. Gezinin düzenlenmesinde yardımcı olan Merkez Laboratuvarı yönetici yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Dilek Çımrın, öğrencilere klinik laboratuvar ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. Çımrın, DEÜ Hastanesi Merkez Laboratuvarı’ nın 2012 yılında TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından ISO 15189 standardına göre Türkiye’de akredite olan ilk ve o dönemdeki tek kamu laboratuvarı olduğunu belirtti. Akredite bir laboratuvarın gezilmesi öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Merkez Laboratuvarı içinde bulunan 16 farklı laboratuvarı gezdirip bilgi veren Çımrın, sözlerinde hasta güvenliği ve örnek güvenliği üzerinde durdu. Çımrın, “Hasta, örneği verdikten sonra bu örneğin laboratuvara teslim edilmesinden, sonuç çıkmasına kadar geçen tüm sürecin takip edilebilir olması gerekiyor. Örnek güvenliği, test sonucunun doğru ve güvenilir olması için çok önemli” diyerek laboratuvarların pre-analitik süreçteki önemini vurguladı.
HABER |TÜM HABERLER
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9220_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Prof. Dr. Gülfem
![TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9211_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI
Hastalık tanısında önemli bir yere sahip olan laboratuvarların gizli kahramanları tıbbi laboratuvar teknikerlerini eğiten İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/content/bos.png)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "Her Yönüyle Bağımlılık" semineri
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9067_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "CİNSEL SAĞLIK" eğitimi gerçekleştirildi.
![OPTICWORLD İZMİR OPTICWORLD İZMİR](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9066_1_th.jpeg)
OPTICWORLD İZMİR
Bu yıl ilk kez düzenlenen OpticWorld İzmir etkinliğine 8-10 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir ev sahipliği yaptı. İzmir Ticaret Odası, 3. Bölge
![CAM FABRİKASI GEZİSİ CAM FABRİKASI GEZİSİ](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8931_1_th.jpeg)
CAM FABRİKASI GEZİSİ
Optisyenlik programında öğrenim gören 21 öğrenci ve program sorumluları Öğr. Gör. Dr. Hasan DURMUŞ ile Öğr. Gör. Türkan ALKAN, İzmir’de faaliyetini sürdüren
![TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2 TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9210_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Kariyer etkinlikleri kapsamında ikincisi gerçekleştirilen, “Mezunlar Buluşması”nda, program mezunları ile öğrenciler 18 Ekim 2023’de bir
![TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8842_1_th.jpeg)
TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Destek Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof.