![744_carousel_tr.jpeg](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/banners/744_carousel_tr.jpeg)
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Okullardaki Hijyen Tehlikesi
![Okullardaki Hijyen Tehlikesi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/5205_1.jpeg)
Temizlikten sorumlu görevli personelin ortam kullanım yüzeylerinin tozlarını alması, perdelerin yıkanması, sınıf ve ortak kullanım alanlarının sık sık havalandırması gerektiğini kaydeden Bulgurcu, öğrenciler açısından da en önemli unsurun el hijyeni olduğunu ifade etti. Bulgurcu, “Gün içerisinde eller birçok mikroba maruz kalıyor. Maruz kalınan mikroplar gerek vücuda ağız, göz, açık yaralar gibi, gerekse de başka birey ve yüzeye taşınıyor. Öğrencinin, tuvaletten sonra, yemekten önce ve sonra, kirli eşyalarla temas sonrası elini doğru teknikle yıkama bilincinde olması, onu ve çevresini birçok hastalıktan koruyacaktır. El yıkamada doğru teknik, tüm el yüzeyinin akan su altında ve sabunla yıkanması şeklinde olmaktadır. El yıkamayan kişilerin uyarılması ise, bu bilincin topluma yerleştirilmesi için önemlidir. Özellikle tuvaletten sonra ellerin yıkanması birçok hastalığı önleyecektir" dedi.
'OKUL KANTİNLERİNE DİKKAT!'
Okullarda hijyenin sağlanması amacıyla, çöplerin uygun bir şekilde toplanması, ayrıştırılması ve saklanmasının yararlı olacağını aktaran Bulgurcu, geri dönüşüm amaçlı cam, kâğıt, plastik atıkların ayrı çöp kovalarında toplanmasını tavsiye etti. Bulgurcu, okul kantinlerinde son kullanma tarihi geçmemiş, uygun şartlarda depolanmış, soğuk zinciri kırılmamış ürünlerin tüketiciye sunulmasının takip edilmesi gerektiğini de vurguladı.
HABER |TÜM HABERLER
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9220_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 3
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerlerinin üçüncüsü gerçekleştirildi. Prof. Dr. Gülfem
![TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9211_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR ÇALIŞANLARI HAFTASI KUTLAMASI
Hastalık tanısında önemli bir yere sahip olan laboratuvarların gizli kahramanları tıbbi laboratuvar teknikerlerini eğiten İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/content/bos.png)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ - 2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "Her Yönüyle Bağımlılık" semineri
![SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1 SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9067_1_th.jpeg)
SAĞLIĞIN KORUNMASI SEMİNERLERİ-1
İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Toplumsal ve Sosyal Katkı Komisyonu tarafından düzenlenen Sağlığın Korunması Seminerleri kapsamında "CİNSEL SAĞLIK" eğitimi gerçekleştirildi.
![OPTICWORLD İZMİR OPTICWORLD İZMİR](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9066_1_th.jpeg)
OPTICWORLD İZMİR
Bu yıl ilk kez düzenlenen OpticWorld İzmir etkinliğine 8-10 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir ev sahipliği yaptı. İzmir Ticaret Odası, 3. Bölge
![CAM FABRİKASI GEZİSİ CAM FABRİKASI GEZİSİ](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8931_1_th.jpeg)
CAM FABRİKASI GEZİSİ
Optisyenlik programında öğrenim gören 21 öğrenci ve program sorumluları Öğr. Gör. Dr. Hasan DURMUŞ ile Öğr. Gör. Türkan ALKAN, İzmir’de faaliyetini sürdüren
![TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2 TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9210_1_th.jpeg)
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ MEZUNLAR BULUŞMASI-2
İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Kariyer etkinlikleri kapsamında ikincisi gerçekleştirilen, “Mezunlar Buluşması”nda, program mezunları ile öğrenciler 18 Ekim 2023’de bir
![TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8842_1_th.jpeg)
TÜBİTAK Projeleri İçin Yol Gösterdi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Destek Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof.