Bizi takip edin
|
EN

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorular Sorular


Fizik tedavi ülkemizde ve dünyada hızla gelişen ve önemi gittikçe artan bir tedavi ve rehabilitasyon yöntemidir. Bu alanda çalışacak nitelikli eleman ihtiyacı da sürekli artıyor. Toplumda çeşitli hastalık, yaralanma ve yaşlılık gibi nedenlerle fizyoterapiye ihtiyaç duyan birey sayısının sürekli artması bu alanda fizyoterapiste yardımcı olacak bilgi ve donanıma sahip fizyoterapi teknikerlerine olan ihtiyacı da arttırıyor. Fizyoterapi programımız ile güncel ve teknolojik bilgilerle donatılmış, ekip çalışmasına yatkın, etik değerlere bağlı, kurumsal bilginin yanı sıra kendi yetki ve sorumlulukları kapsamında yeterli mesleki bilgi ve becerileri kazanmış fizyoterapi teknikerleri yetiştiriyoruz.

Fizyoterapi programımızdan mezun olduğunuzda; fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezileri, devlet hastaneleri, özel hastaneler, kaplıca ve termal merkezler gibi kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler.

Program mezunlarının ilgili mevzuat doğrultusunda dikey geçiş sınavına girerek Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ile Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümlerinde lisans tamamlama olanakları bulunmaktadır.

BÖLÜM

  Puan Türü

2022 Taban Puanı

2022 Başarı Sırası

2022 Kontenjanı

Fizyoterapi (Burslu)

TYT

358,86616

347.053

5

Fizyoterapi (Ücretli)

TYT

259,98720

1.339.590

37

Balçova Fizik Tedavi Merkezi ve Özel Medifema Fizik Tedavi Tıp Merkezi

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.