Sıkça Sorulan Sorular


Sıkça Sorular Sorular

Fizik tedavi ülkemizde ve dünyada hızla gelişen ve önemi gittikçe artan bir tedavi ve rehabilitasyon yöntemidir. Bu alanda çalışacak nitelikli eleman ihtiyacı da sürekli artıyor. Toplumda çeşitli hastalık, yaralanma ve yaşlılık gibi nedenlerle fizyoterapiye ihtiyaç duyan birey sayısının sürekli artması bu alanda fizyoterapiste yardımcı olacak bilgi ve donanıma sahip fizyoterapi teknikerlerine olan ihtiyacı da arttırıyor. Fizyoterapi programımız ile güncel ve teknolojik bilgilerle donatılmış, ekip çalışmasına yatkın, etik değerlere bağlı, kurumsal bilginin yanı sıra kendi yetki ve sorumlulukları kapsamında yeterli mesleki bilgi ve becerileri kazanmış fizyoterapi teknikerleri yetiştiriyoruz.

Fizyoterapi programımızdan mezun olduğunuzda; fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezileri, devlet hastaneleri, özel hastaneler, kaplıca ve termal merkezler gibi kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler.

Program mezunlarının ilgili mevzuat doğrultusunda dikey geçiş sınavına girerek Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ile Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümlerinde lisans tamamlama olanakları bulunmaktadır.

BÖLÜM

  Puan Türü

2018 Taban Puanı

2018 Başarı Sırası

2018 Kontenjanı

Fizyoterapi (Burslu)

TYT

349,931

187.324

3

Fizyoterapi (Ücretli)

TYT

243,909

936.000

30

Balçova FTR, Medifema Tıp Merkezi

Fizyoterapi pogramı mezunları,ilgili mevzuat gereği Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde dikey geçiş sınavı aracılığıyla lisans tamamlayabilirler.