Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

TÜM HABERLER


34. ULUSLARARASI FİZİK KONGRESİ
34. ULUSLARARASI FİZİK KONGRESİ

Türk Fizik Derneğinin düzenlediği 34.Uluslararası Fizik Kongresi 5-9 Eylül’de Bodrum’da gerçekleştirildi. Ana konu başlıkları astrofizik ve kozmoloji, atom ve molekül fiziği, enerji, fizik eğitimi ve felsefesi, istatistiksel fizik, matematiksel fizik, medikal fizik, nükleer fizik, uygulamalı fizik, yoğun madde fiziği ve yüksek enerji ve plazma fiziği olarak belirlenen kongreye eğitim camiasından birçok öğretim görevlisi ve öğrencinin yanı sıra YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal katıldı. 765 kişinin katıldığı kongrede, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’ndan Öğr.Gör. Türkan ALKAN ÖZBAY ‘’Polimer Jel Dozimetrelerin Su Eşdeğerliğinin GAMOS ile Simülasyonu’’ konulu çalışmasını sunmuştur.


DÜŞLERLE BİLİM
DÜŞLERLE BİLİM

Çocuklar bilimle İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) tanışacak. Anaokulu ve ilkokul öğrencileri, “Düşlerle Bilim” projesiyle yaratıcı düşünme, problem çözme becerilerini geliştirecek. 30 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında yapılacak eğitimlere İzmir’den 80 okul öncesi ve 80 ilkokulu öğrencisi kabul edilecek. Başvurular, http://duslerlebilim.ieu.edu.tr adresinden yapılabilecek ve ücretsiz olacak.


THE LANCET PSYCHIATRY
THE LANCET PSYCHIATRY

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yükseokulu öğretim üyesi Dr. Deniz Ceylan, psikiyatri alanının en prestijli dergilerinden birisi olan The Lancet Psychiatrynin 2018-2020 dönemi “Development Board" üyeliğine seçilmiştir.  

Bağlantı için: https://www.thelancet.com/lanpsy/editorial-development-board


POSTER ÖDÜLÜ
POSTER ÖDÜLÜ

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yükseokulu öğretim üyesi Dr. Deniz Ceylan’ın “Dokuz Eylül Üniversitesinde Temel Sinirbilimleri Doktora Programı: Öğrencilerin Görüşleri” isimli poster bildirisi, Biyotıp ve Sağlık Bilimleri Alanında Lisansüstü Danışmanlık: Orpheus Yaklaşımı Çalıştayında üçüncülük ödülüne layık görülmüştür. Başarılarının devamını dileriz.


SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ
SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ PROJELERİ

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Türkçe) Bölümü


"Sağlığın Geliştirilmesi Projeleri" dersini seçen öğrenciler; “Sağlık Okuryazarlığı”, "Marka Tercihini Etkileyen Faktörler", "Cinsel Sağlığa Yönelik Bilgi ve Tutum" ve "Akıllı Telefon Bağımlılığı" üzerine araştırma yapmışlardır.


TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ - TIBBİ LABORATUVARDA ANALİTİK SÜREÇLER
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ - TIBBİ LABORATUVARDA ANALİTİK SÜREÇLER

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu,  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı 2. sınıf öğrencileri için “Tıbbi Laboratuvarda Analitik Süreçler” dersi kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Merkez Laboratuvarı’na teknik gezi düzenlenmiştir.


SAĞLIK TEKNİKERİ EĞİTİMİNDE  ÜNİVERSİTE-SEKTÖR İŞBİRLİĞİ  I. ÇALIŞTAYI
SAĞLIK TEKNİKERİ EĞİTİMİNDE ÜNİVERSİTE-SEKTÖR İŞBİRLİĞİ I. ÇALIŞTAYI

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun evsahipliğini yapacağı Sağlık Teknikeri Eğitiminde Üniversite-Sektör Temsilcileri I. Çalıştayı”, 4 Mayıs 2018 Cuma günü, 9.30-12.30 saatleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu’nda başarı ile gerçekleşti.


TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ - DÜNYA LABORANTLAR GÜNÜ
TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ - DÜNYA LABORANTLAR GÜNÜ

Hastalık tanısında önemli bir yere sahip olan laboratuvarların gizli kahramanları tıbbi laboratuvar tekniker ve teknisyenlerini eğiten İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı, “Dünya Laborantlar Günü”nü kutladı.


YAŞLI BAKIMI - GELECEĞİMİZE DOKUNALIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
YAŞLI BAKIMI - GELECEĞİMİZE DOKUNALIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz, yaşlı ve engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltecek, ürün geliştirmeye yönelik, Geleceğimize Dokunalım Yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmada Mühendislik Fakültesi, Yazılım Mühendisliği öğrencisi Elif Duygu PETENKAYA  “Yapay Zeka Dostu” isimli projesi ile ödül kazandı. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


ÇOCUK GELİŞİMİ - IEU III. GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ
ÇOCUK GELİŞİMİ - IEU III. GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ

Türkiye’nin geleceği çocuklar, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde sokak oyunlarıyla tanıştı. Çocuk Gelişimi Programında okuyan öğrencilerin tasarladıkları oyuncaklarla oynadı ve bilimsel aktiviteler yaptı.


 

Haberler

SOSYAL MEDYA