Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu


Hoşgeldiniz

Sevgili Öğrencilerimiz,

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun öğrencileri olarak aramıza hoş geldiniz. Bilmelisiniz ki burada yaşam boyu size yol gösterecek birbirinden farklı deneyimler yaşayacaksınız ve bir çok kazanımınız olacak. Üniversitemizdeki eğitim hayatınızın yeni ve çağdaş bilgiler ile şekillenmiş, sağlıklı ve mutlu bir dönem olmasını dilerim.

Günümüzde sağlık, ancak başarılı bir ekip çalışması ile sonuca ulaşılabilen bir sürece dönüşmüştür. Kaliteli bir sağlık hizmeti için; hekim, hemşire ve sağlık yöneticilerinin yanı sıra, hastaya sağlık kurumunda çeşitli alanlarda destek veren teknik elemanlara duyulan ihtiyaç hızla artmaktadır.

Amacımız sizleri bu talebe yanıt verebilecek yeterli ve güncel bilgi birikimine, problem çözme becerisine, ekip anlayışına sahip, etkili iletişim kurabilen bireyler olarak yetiştirmektir. Yüksekokulumuzda, alanınıza yönelik edineceğiniz bilgi donanımının yanında, mesleksel beceri laboratuarında güncel eğitim yöntemleri ve materyali ile yapacağınız uygulamalar ile de beceride yetkinleşeceksiniz. Ayrıca Üniversitemizin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında yapacağınız uygulamalar ve yaz stajı ile öğrendiklerinizi perçinleme fırsatı bulacaksınız.

Yüksekokulumuzun kuruluşundan bu yana sürdürdüğümüz çalışmalar ile sizlerin yetkin birer sağlık çalışanı olmanız için gerekli tüm altyapıyı hazırladığımıza inanıyoruz. Bu deneyimli ekibin bir parçası olmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şahsım ve tüm SHMYO öğretim elemanları adına hepinize bir kez daha aramıza hoş geldiniz diyor ve verimli bir eğitim yılı geçirmenizi diliyorum.

Prof. Dr. M. İlgi ŞEMİN
Müdür

HABERLER